2012. szeptember 26., szerda

Színek Gyógyító ereje


Színek

A színek gyógyító erejét az emberiség ősidők óta használja a gyógyításban. Empirikus, tapasztalati úton kialakuló megfigyeléseket a modern élettan is igazolja. Hatásait testi szinten a pulzus, vérnyomás, testhőmérséklet, oxigénellátás, vérképzés, immunműködés szintjén tapasztalhatjuk meg. Lelki, emocionális szinten, az idegrendszeren keresztül gyakorolnak hatást működéseinkre.
A meleg színek: piros – aktivizáló, narancs – inspiratív, sárga – szellemi és fizikai energiákat mozgósító hatásúak.
A hideg színek: kék – nyugtató, zöld – harmóniateremtő, lila – kiegyensúlyozó hatást hoznak létre.
Szellemi szinten megtapasztalhatjuk élénkítő, illetve nyugtató, kiegyensúlyozó hatásukat. Hatnak a kedélyállapotunkra, (depresszióellenes hatás, stressztűrőképesség, bioritmus, testi és szellemi teherbírás).
A tiszta színek (piros, sárga, kék) a legkifejezőbben fejtik ki hatásukat, míg a kevert színek (narancs, zöld, lila) árnyaltan, a kialakító két alapszín legjobb tulajdonságait ötvözik, árnyaltabbá téve a felhasználás lehetőségét.
Alkalmazási lehetősége széleskörű, testtájékok, szervek pásztázva való kezelése (max. 3-5 cm), ebben az esetben az alkalmazás ideje max. 8-10 perc.
Energiaközpontok kezelése (hormonstimuláció), kezelési ideje 3-4 perc, egy-egy energiaközpont felett, amivel működést csillapít. Lehetőségként alkalmazható mikrorendszerek kezelésére (talp, tenyér reflexzónái, fül és test színakupunktúrás kezelése, gerinc szegmenseinek kezelése), amely lehetővé teszi gyermekek, idősek, legyöngült lábadozó betegek kezelését, mivel a beteg szervek energia-felvevő képessége nem tökéletes, mikrorendszereken keresztül hathatunk a leghatékonyabban.
Mivel a színek legintenzívebben az idegrendszeren keresztül fejtik ki hatásukat, figyelnünk kell a túladagolhatóságra, egyetlen szín, a zöld kivételével, aminél a kezelési idő 20 perc is lehet. Mivel az emberek „színéhsége” korunkban nagyon jelentős (öltözködés, teremtett környezet), a színeknek nagyon nagy jelentősége van a megbomlott harmónia (betegségek) rendezésében, ezáltal a színgyógyászat jelentős helyet foglalhat el korunk gyógyászatában harmóniateremtő minőségével.
 
A szivárványszínű fény

Ha szivárványszínű fényt képzelünk magunk köré, akkor ezzel az előző életből hozott blokkok és a karmikus egyensúlytalanságok feloldását segítjük elő. Ha a szivárvány összes színét behívjuk, akkor egy időben több szinten is zajlik gyógyulásunk. A szivárványszín Raziel arkangyalhoz kapcsolódik. Raziel igen bölcs, és mágikus erejű. Segít azoknak, akik magas spirituális célokkal rendelkeznek, hogy képességeikkel kapcsolatos félelmeiket el tudják engedni. 
 


A smaragdzöld fény


A smaragdzöld fény Rafael arkangyallal hozható kapcsolatba, aki a legfőbb gyógyítónak számít az angyalok között. Amikor őt hívjuk, akkor smaragdzöld szárnyait kiterjeszti a gyógyítandó személy fölé. A zöld fény igen hatékony, olyan, mint egy gyógyító balzsam, vagy egy igen csak gyorsan ható gyógyszer. Nem fontos vizualizálnunk Rafael arkangyalt, elég, ha csak a zöld fényt képzeljük a beteg köré. Az eredmény ugyanolyan gyógyító erejű lesz. Amikor a fényt hívjuk ugyanis, az olyan, mintha az angyalokat hívnánk, mivel az angyalok valódi lényege a fény.
 

Amikor Rafael arkangyal a közelünkben van, fizikálisan is láthatunk zöld fényszikrákat, de lelki szemeink előtt mindenképpen smaragdzöld fények villannak fel. Ez a szín egészen addig marad a beteg, vagy sérült rész körül, amíg be nem következik a gyógyulás. Mindegy, hogy testi (pl. fejfájás), vagy lelki (pl. depresszió) betegségről van szó, a lényeg ugyanaz. A színes fény küldése tehát a leghatékonyabb módszer.



A fehér fény


Amikor fehér fényt hívunk be, akkor egy intelligens, élő fény árad be életünkbe. A fehér fény ugyanis az őrangyalok színe. A fehér fény tökéletesen alkalmas arra, hogy védelmet élvezzünk bármilyen külső, vagy belső hatás ellen. Szinte körbevesz bennünket, megóv mindentől, és mindenkitől, de főként a negatív energiáktól. Gyógyításnál sokan alkalmazzák a fehér fényt a smaragdzöld fénnyel együtt. A fehér fény ugyanis megvéd a negatív behatásoktól, a smaragdzöld, pedig gyógyít. Így biztonságos, tiszta gyógyulás várható.
A fehérfény kettős feladatot lát el: egyfelől tisztít, elősegítve ezzel a gyógyulás megindulását, másfelől pedig védelmez. Azt, hogy melyik feladatot látja éppen el, a fény behívásakor megfogalmazott szándékaink döntik el. 
 


Az arany fény

Az arany fény a krisztusi energia színe, de ezalatt nem feltétlenül a keresztény vallás értendő, hanem a megbocsátás, és az erőteljes, feltétel nélküli szeretet energiáját. Arany fényt annak érdekében is behívhatunk, hogy segítsen megerősíteni saját hitünket, vagy más gyógyítandó személyt. Mint ahogy más fényeket is, az arany fényt is behívhatjuk más színekkel együtt. Ha például félünk valamitől, hívjunk be arany fényt fehér fénnyel együtt. Ilyenkor az arany fény erősíteni fogja hitünket, a fehér pedig védelmünkről gondoskodik.
 
 




Piros/Vörös

Éppúgy lehet az élet, mint a halál jele; mindkét esetben a vérrel asszociálható. A nemiség szimbóluma, a libidó színe. Aktivizál, élénkít, lendületesebbé, intenzívvé tesz. A renyhe és redukáló folyamatokat új lendületbe hozza, erősíti a gondolkodást.

Kék
Az égbolt, a tenger színe; a megfoghatatlanság, a végtelenség, a transzcendencia szimbóluma. Az intellektus, az elmélkedés, a megnyugvás kifejezője, amely a képzelet és a szürrealitás világához is kapcsolódhat. Megnyugtat, fékez, koncentrálásra késztet, hűt. A rendellenes és gyulladásos folyamatokat rendbe hozza, csillapítja és tisztázza.

Sárga
A világos- vagy aranysárga a hit, a jóság, az intuíció, az intellektus színe. Erősítő, tonikus hatású, megnyit, felderít. Erősíti a túl gyenge folyamatokat, feloldja a gyengeséget, erősíti az idegeket.

Zöld
A tavasznak, a természet megújulásának, a növekvő életnek a kifejezője. Különösen az örökzöld növényekhez kötődik termékenységi és halhatatlanságot kifejező szimbolika. Lehet a fiatalság, a remény, a boldogság, ugyanakkor a változás az átmenetiség, a féltékenység jelölője. Lehet az éretlenség, a tapasztalatlanság és naivság jelképe. Kiegyensúlyoz, feloldja a feszültésget, megnyugtat. Csillapítja a feszült és fájdalmas folyamatokat, mély nyugalmat nyújt.

Narancssárga
Átmeneti szín a piros és a sárga között; a szellem és a libidó egyensúlyát jelképezi. Kinában és Japánban a szeretet és a boldogság színe. Segíti a felépülést, élénkít, felmelegít, izgat.Oldja a görcsös folyamatokat, derűsebbé tesz.

Ibolyakék
Inspirál, nyugtat. Csökkenti az idegfeszültséget, oldja az idegi ingereket, enyhíti a fájdalmat.

Lila
A mértékletesség színe. Egyensúly a föld és ég között (a hajnali és az esti ég színe), az értelem és a vágy, a bölcsesség és az érzelmek között. Jelenthet intelligenciát, tudást, vallási áhítatot.

Barna
A föld színe, ebből adódik anyaság karaktere. Mint anyagi szimbólum az ösztönszféra kifejezője. Már az ókorban felveszi a vezeklés, az egyszerűség, az alázat értelmet.

Szürke
A hamu és a köd színe, ezáltal a szomorúság, a melankólia, az unalom, a fásultság, az egyhangúság jelképe. A keresztény szimbólikában a test halálát és a lélek halhatatlanságát jelképezi. Ebben az értelemben vált az egyházi közösségek, a rendek megkülönböztető színévé. A szürke a színek ellentéteként a semlegességet, a hétköznapiságot jelenti.

Fehér



A Fény, a tisztaság, a differenciálatlanság, a transzcendencia, a tökéletesség, az egyszerűség jelképe Lehet az öröm és a vigasság hordozója, éppúgy mint a gyász színe.

Arany
A napfény, az isteni hatalom, a megvilágosodás, a halhatatlanság, a dicsőség jelképe. Az összes napistent, a vetés és aratás isteneit, a beért termést szimbolizálja. A kereszténységben, az ikonfestészetben és a román kor nyugati festészetében az arany háttér a transzcendens szférára, a mennyei birodalomra utal, az arany dicsfény, a glória pedig a megdicsőült szentekre. Az ezoterikában a szoláris asztrál színe.


Ezüst
Utalhat a kereskedelemre és a pénz hatalmára. Az egyiptomi mítoszok szerint Ré napisten csontjai ezüstből vannak. Kínában a legértékesebb fémnek tartották; a Tejutat "ezüstfolyónak" nevezték. A görög-római mitológiában a második világkorszak az ezüstkor, amely az aranykor boldog világával szemben a hanyatlás kezdete. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése